Kam za výlety

Oblast Posázaví je bohatá nejen na přírodní krásy. V našem okolí najdete rovněž řadu historických a kulturních památek.

 

Zámek Konopiště

Konopiště Jen 5 km chůze malebným Měsíčním údolím leží jeden z našich nejnavštěvovanějších zámků - Konopiště. Zámek, jenž byl založen před více než 700 lety jako středověká pevnost, získal svou nynější podobu až na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d´Este.
Více informací

Zámek Jemniště

Jemniště Patnáct kilometrů jízdy autem je vzdálen zámek Jemniště. Zámek je typickým představitelem šlechtického sídla doby vrcholného baroka (18. století). Od roku 1868 jsou majiteli zámku Sternbergové, do jejichž rukou se po zestatnění opět roku 1995 navrátil.
Více informací

Zámek Vrchotovy Janovice

Vrchotovy Janovice Původně gotická tvrz se v 18. století proměnila v reprezentační sídlo votické větve hrabat z Vrtby. Poslední velká přestavba se odehrála v polovině 19. století, kdy zámek získal svoji současnou novogotickou podobu. Dvacáté století zámku nepřálo. Za 2. světové války byl používán jako kasárna, poté jako sklad. V současnosti zámek nabízí prohlídku expozic Národního muzea. Více informací

Klášter Sázava

Klášter Sázava První zmínky o Sázavském klášteru pochází již z 11. století. Není tak divu, že dnešní podoba kláštera je otevřenou čítankou uměleckých slohů od doby románské až do dob novověku. Prohlídka kláštera zahrnuje jedinečnou možnost nahlédnout jak do interiérů, tak exteriérů českých dějin.
Více informací

 

 
Copyright © 2020 Penzion SK Posázavan. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.